Skip to content Skip to footer
0 items - 0.00 € 0

Čo je VOM?

VOM ( Vegetačné oporné múry) je zelená technológia na stavbu oporných múrov. Je to jednoduchý systém, vďaka ktorému môžete mať postavený prírodný, zelený a skvelo vypadajúci múr za zlomok času a peňazí v porovnaní s betónovým alebo kamenným múrom.  Systém VOM sa skladá len z troch častí: geotextilného vreca, spojováka a kotvy. Vrece po naplnení zeminou, alebo zmesou zeminy a piesku alebo štrku jednoducho uložíme podľa návodu. Použijeme spojovák a kotvy a proces opakujeme. Systém VOM je rýchly a jednoduchý a poskytuje obrovské množstvo využití či už okolo domu alebo na stavbe.

Pre koho je systém VOM určený?

Pre Všetkých!
Použitie systému VOM je naozaj nekonečné. Zákazníci môžu rýchlo a jednoducho použiť náš vrecový systém na záhradné úpravy a úpravy pozemku. Svojpomocne si môžete postaviť múriky, základy pre skalky alebo aj krásne kaskádové terasy. Systém VOM je samozrejme ideálny na použitie aj na pozemkoch, kde je potreba vytvorenia oporného múra alebo steny. Je to skvelá alternatíva ku klasickým drahým kamenným alebo betónovým múrom, ktoré trvá dlho postaviť a často vyžadujú odbornú pomoc. So systémom VOM si podľa jednoduchého postupu sami vytvoríte vlastný oporný múr, alebo stenu rovnakej kvality a pevnosti, ktorá navyše postupom času krásne zazelenie. Navyše sa systém VOM dá znovu rozobrať a použiť nanovo. Systém VOM ale nie je určený iba pre záhradkárov a malé stavby. Tento ekologický vrecový systém je vhodný aj na stabilizáciu svahov, úpravu riečnych korýt, stavbu oporných múrov až do výšky 20 metrov  alebo na vytvorenie diaľničných násypov. Keďže je tento systém ekologický, je prvotriedne využiteľný aj pri úpravách lesov, parkov a iných miest, kde je použitie betónu jednoducho vylúčené.

Výhody systému VOM

Systém VOM (Vegetačné Oporné Múry) je:
  • Lacnejší
  • Rýchlejší
  • Trvácny
  • Ekologický
Lacnejší
Systém VOM je v porovnaní s bežným kamenným alebo betónovým múrom o približne 40% lacnejší. Pri použití tohto systému nie je potrebné použitie drahých, špecializovaných zariadení ani mechanizmov ako sú bágre, žeriavy, debnenia alebo miešačky. Jednoduché steny a múry si pomocou systému VOM môžete pokojne stavať svojpomocne.

Rýchlejší
Systém VOM je dizajnovaný s dôrazom na jednoduchú inštaláciu a minimálnu náročnosť. Tento systém sa skladá len z troch častí: geotextilného vreca, spojováku a kotvy. Stavanie múrikov, skaliek, a zelených stien je pomocou tohto systému až dvakrát rýchlejšie ako klasickým spôsobom.

Trvácny
Technológia VOM má dlhšiu životnosť ako klasický betón a to až desiatky rokov. Vrecia zo špeciálneho geotextílneho materiálu sú mäkké a tvárne a dajú sa ľahko aplikovať v nestabilnom alebo ťažšie prístupnom teréne. Zároveň sa skvelo hodia do prostredia, kde sú stromy alebo kríky, kde časom vytvoria zelené a trvácne dielo. Technológia VOM sa vie efektívne vysporiadať aj s nadbytočnou vodou, vďaka veľkej tolerancii spojov.  Použitá geotextília je odolná voči UV žiareniu a nevadí jej ani dlhodobé vystavenie na priamom slnku. Systém VOM navyše časom zazelenie a stane sa prirodzenou súčasťou vášho projektu.

Ekologický
Systém VOM je recyklovaný a netoxický produkt. Pre jeho použitie je potrebný minimálny zásah do okolitej prírody. Pri výrobe tohto systému sa vytvorí len zanedbateľné percento CO2 v porovnaní s betónovým oporným múrom, či plotom. Taktiež je nepoužiteľný pre sprejerov, takže sa už nikdy nemusíte obávať grafitov. Po nasadení rastlín sa systém VOM zmení na skutočne zelenú, prírodnú súčasť Vášho pozemku.

Svojpomocne si môžete postaviť múriky, základy pre skalky alebo aj krásne kaskádové terasy.

Firemné údaje
Greenbags s.r.o.
Trnavská cesta 16197/104A
821 04, Bratislava
IBAN: SK1911000000002949071859

+421 902 095 565

info@green-bags.sk
Siete
Zavolajte nám

Pondelok - Piatok:
8:00 - 18:00

WE DID THIS © 2024.
GermanAustria